Chłodziwa do obrabiarek

 

Dobór odpowiedniego chłodziwa jest warunkiem koniecznym do zapewnienia niezawodności oraz podwyższenia wydajności i opłacalności ekonomicznej wykorzystywanych przez Państwa maszyn do obróbki metali. Nasze doświadczenie zaowocowało współpracą z producentem spełniającym najwyższe standardy w technologii chłodziw - Blaser Swisslube.

Dzięki temu proponujemy Państwu chłodziwa znajdujące zastosowanie w niemal wszystkich operacjach obróbki metali i innych materiałów. Dzięki wydłużonej żywotności narzędzi, lepszej jakości powierzchni, długim okresom eksploatacji emulsji, zapewnieniu bezpieczeństwa pracownikom i walorom ekologicznym chłodziwa produkcji Blaser Swisslube oferują użytkownikom wysoką opłacalność ekonomiczną.

Ponad 30 lat doświadczenia na międzynarodowym rynku uczyniło z firmy Blaser wybitnego specjalistę w dziedzinie chłodziw. Nasi fachowcy udzielą Państwu pomocy w rozwiązywaniu problemów występujących w czasie produkcji

 

Chłodziwa Blasocut są emulsyjnymi chłodziwami na bazie olei mineralnych, niezawierającymi środków bakteriobójczych, których stabilizacja biologiczna oparta jest na blokowaniu rozwoju bakterii gnilnych przez nieszkodliwe bakterie aerobowe.

 

Chłodziwa Vasco to chłodziwa emulsyjne na bazie modyfikowanych estrów roślinnych. Polarny charakter bazy olejowej powoduje, że z pomocą chłodziwa Vasco można obrabiać najtwardsze materiały, takie jak stopy tytanu i stale wysokostopowe. Alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do chłodziw Vasco mogą być tylko oleje obróbcze.

img.img